Bu yazımızda sizlere e-ticaret sitesinin nasıl kurulduğunu adım adım anlatacağız. Öncelikle belirtmemiz gereken şey şu; e-ticaret sitesi kurmak için olağanüstü bir kodlama yeteneğine ihtiyacınız yok.

E-ticaret sitesi internetten satış yapmak isteyen herkesin rahatça anlayabileceği bir rehber oluşturduk. Keyifli okumalar!

E-Ticaret Sitesi Kurmanın Maaliyeti Nedir?

İlk adımda bu siteyi kurmanın maaliyeti çok yüksek olmayacaktır. Herhangi bir aracı firma ile çalışmayıp sitenizi kendiniz oluşturursanız çok uygun fiyatlara bu siteye sahip olabilirsiniz.

Domain: 0.99 Euro

Hosting: 130 Türk Lirası

Tema: 59 USD

SSL Sertifikası: 4,75 Euro

Toplam Gider: 510 Türk Lirası

*15.04.2019 Kurları Baz Alınmıştır.

İlk Adım: Alan Adı ve Hosting Almak

İlk yapmanız gereken eylem, kendi e-ticaret siteniz için alan adı ve hosting almak olacaktır. Sizlere internet sitesi kurulum rehberinde alan adı ve hosting almayı anlatmıştık. Rehberimizden yardım alarak domain ve hosting alabilirsiniz!

Yine de kısaca bir özet geçelim.

Domain

Domain için benim kullandığım servis; Godaddy – godaddy.com

Ben genelde .com domainlerini Godaddy’den alıyorum. Bunun sebebi ilk alışverişlere genelde indirim yapması.

İlk domaininizi yüksek ihtimalle 6-7 lira civarına alabilirsiniz. Bu gayet makul bir fiyat.

Hosting

Hosting için benim kullandığım servis; GuzelHosting – www.guzel.net.tr

Hosting servisi için GüzelHosting’i tavsiye etmemin sebebi ise her bütçeye uygun bir paketinin olması, 7/24 destek hizmeti sunmaları ve Türkiye’nin en iyi firmalarından* biri olmalarıdır.

Temayı E-Ticaret Sitesine Kurmak

Temamızı yükledikten sonra karşımıza tema ile uyumlu çalışacak eklentileri yüklememiz için bir bildirim gelecek. Bu önerilen eklentileri indirmek temanın sorunsuz çalışması için gereklidir.

Tüm eklentileri kurduktan sonra, tema panelinden temanın demosunu veya örnek ürünlerini import etmeniz pratiklik açısından çok iyi olur. Bunu yapmanızı tavsiye ederim. Bu sayede bileşenleri tek tek siz ayarlamamış olur, tema demosunda gördüğünüz gibi bir siteye sahip olmuş olursunuz.


Ve ta daa! Karşınızda yeni e-ticaret siteniz. Gayet basit işlemler ile rahatlıkla e-ticaret sitenizi kurdunuz. Artık tüm karışık olaylardan kurtulduk. Bundan sonrası yalnızca sitenize yeni ürünler eklemekte.

Sol menüde bulunan “Products>Add New” yolunu takip ediyoruz.

Açılan sayfada ürünümüz ile ilgili detaylı giriyoruz.

Öncelikle ürün başlığını yazıyoruz ve kategorisini seçiyoruz.

Sonrasında ürünün fiyatını, resmini ve galeri resimlerini ekliyoruz.

En son olarak ise ürün hakkında genel ve teknik bilgileri girip ürünümüzü paylaşıyoruz.

İşte e-ticaret sitesi kurmak bu kadar basit. Aracı firmalara binlerce lira dökmeden daha cüzi miktarlar ile kolayca WordPress e-ticaret sitesi kurulabiliyor.

Sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Herhangi bir sorununuz veya isteğinizde yorum atabilirsiniz. Şimdiden iyi çalışmalar! Sevgi ile kalın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi buraya giriniz